Main Menu
User Menu

Záložní front [1941-1941]

Reserve Front / Резервный фронт

     
Název:
Name:
Záložní front
Originální název:
Original Name:
Резервный фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Front záložních armád
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.07.1941-10.09.1941 Hlavní velitelství vojsk západního směru
10.09.1941-10.10.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
30.07.1941-10.10.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.07.1941-13.09.1941 Žukov, Georgij Konstantinovič (armádní generál)
13.09.1941-08.10.1941 Buďonnyj, Semjon Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
08.10.1941-10.10.1941 Žukov, Georgij Konstantinovič (armádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
30.07.1941-13.09.1941 Ljapin, Pjotr Ivanovič (generálmajor)
13.09.1941-10.10.1941 Anisov, Andrej Fjodorovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.07.1941-10.10.1941 24. armáda
DD.07.1941-DD.10.1941 31. armáda
DD.07.1941-DD.10.1941 32. armáda
DD.07.1941-DD.10.1941 33. armáda
DD.07.1941-DD.08.1941 34. armáda
DD.07.1941-DD.10.1941 43. armáda
02.08.1941-16.08.1941 2. střelecký sbor
DD.08.1941-10.08.1941 28. armáda
DD.08.1941-DD.10.1941 49. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Zalozni-front-1941-1941-t61251#577543Verze : 1
MOD