Main Menu
User Menu

Generální štáb ozbrojených sil [1946-1950]

General Staff of the Armed Forces / Генеральный Штаб Вооруженных Сил

     
Název:
Name:
Generální štáb ozbrojených sil
Originální název:
Original Name:
Генеральный Штаб Вооруженных Сил
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.06.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Generální štáb Rudé armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1950
Nástupce:
Successor:
Generální štáb Sovětské armády
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
03.06.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-DD.06.1950 Ministerstvo vojenství
Dislokace:
Deployed:
03.06.1946-DD.06.1950 Moskva, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
03.06.1946-06.11.1948 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
06.11.1948-12.11.1948 Štěmenko, Sergej Matvějevič (generálplukovník)
12.11.1948-DD.06.1950 Štěmenko, Sergej Matvějevič (armádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-ozbrojenych-sil-1946-1950-t61214#515474Verze : 0
MOD