Main Menu
User Menu

201. výsadková brigáda [1938-1942]

201st Airborne Brigade / 201-я воздушно-десантная бригада

     
Název:
Name:
201. výsadková brigáda
Originální název:
Original Name:
201-я воздушно-десантная бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
3. letecká brigáda zvláštního určení
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1942
Nástupce:
Successor:
120. gardový střelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1938-19.06.1940 ?
20.06.1940-10.07.1940 9. armáda
11.07.1940-DD.07.1942 5. výsadkový sbor
Dislokace:
Deployed:
01.05.1938-DD.MM.RRRR Puškin, ? /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bezuglyj, Ivan Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gadalin, P. K. ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Radčenkov, Daniil Georgijevič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kovalev, S. M. (Podpolkovnik / Подполковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
08.07.1938-DD.07.1942 S. M. Kirova
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/fhWUmp
URL : https://www.valka.cz/201-vysadkova-brigada-1938-1942-t61124#503678Verze : 0
MOD