Main Menu
User Menu

162. střelecká divize [1942-1945]

162nd Rifle Division / 162-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
162. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
162-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Středoasijská střelecká divize vojsk NKVD
Datum zániku:
Disbanded:
27.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1943-01.08.1943 70. armáda
01.08.1943-01.12.1943 19. střelecký sbor
01.12.1943-01.02.1944 18. střelecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 19. střelecký sbor
01.04.1944-01.08.1944 27. střelecký sbor
01.08.1944-01.09.1944 24. střelecký sbor
01.09.1944-01.10.1944 21. střelecký sbor
01.10.1944-DD.05.1945 47. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.11.1942-24.11.1942 Tarasov, Sergej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
25.11.1942-20.10.1943 Senčillo, Sergej Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.10.1943-20.01.1944 Čerňak, Stěpan Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
21.01.1944-08.07.1944 Grinvald-Mucho, Lazar Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
09.07.1944-09.05.1945 Muratov, Anatolij Olegovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ByXSgm
URL : https://www.valka.cz/162-strelecka-divize-1942-1945-t61104#523609Verze : 0
MOD