Main Menu
User Menu

2. výsadkový sbor [1941-1941]

2nd Airborne Corps / 2-й воздушно-десантный корпус

     
Název:
Name:
2. výsadkový sbor
Originální název:
Original Name:
2-й воздушно-десантный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
46. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
14.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1941-21.06.1941 Charkovský vojenský okruh
21.06.1941-11.07.1941 Charkovský vojenský okruh
11.07.1941-DD.08.1941 37. armáda
DD.08.1941-14.09.1941 40. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.06.1941-11.07.1941 Černigov, ? /
11.09.1941-14.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.06.1941-14.09.1941 Charitonov, Fjodor Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Aljochin, Roman: Vozdušno-děsantnyje vojska. Istorija rossijskogo děsanta. Moskva, Eksmo 2009.
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-vysadkovy-sbor-1941-1941-t61072#553953Verze : 1
MOD