Main Menu
User Menu

Oděský vojenský okruh [1944-1945]

Odessa Military District / Одесский военный округ

     
Název:
Name:
Oděský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Одесский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Pobaltský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Oděský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1944-09.07.1945 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
23.03.1944-15.10.1944 Kirovograd /
15.10.1944-09.07.1945 Oděsa /
Velitel:
Commander:
23.03.1944-17.10.1944 Zacharkin, Ivan Grigorjevič (generálporučík)
17.10.1944-28.10.1944 Pervušin, Alexej Nikolajevič (generálmajor)
28.10.1944-09.07.1945 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.03.1944-09.07.1945 Bělov, Ivan Sergejevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.05.1945-09.07.1945 22. armáda
10.06.1945-09.07.1945 5. letecká armáda
09.07.1945-27.09.1945 46. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
23.03.1944-09.07.1945 VÚ
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/Odesky-vojensky-okruh-1944-1945-t61013#515076Verze : 0
MOD