Main Menu
User Menu

Charkovský vojenský okruh [1945-1946]

Kharkov Military District / Харьковский военный округ

     
Název:
Name:
Charkovský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Харьковский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Charkovský vojenský okruh / 21. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-06.05.1946 Charkov, ? /

Velitel:
Commander:
09.07.1945-DD.03.1946 Ťuleněv, Ivan Vladimirovič ( )
DD.03.1946-06.05.1946 Parusinov, Filipp Alexejevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1945-06.05.1946 14. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
09.07.1945-06.05.1946 Charkovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Poltavská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Stalinská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Sumská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Vorošilovgradská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Charkovsky-vojensky-okruh-1945-1946-t61012#515365Verze : 1
MOD