Main Menu
User Menu

11. letecká armáda [1942-1944]

11th Air Army

11-я воздушная армия (11 ВА)

     
Název:
Name:
11. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
11-я воздушная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství vojenského letectva 2. armády
Datum zániku:
Disbanded:
20.12.1944
Nástupce:
Successor:
18. smíšený letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1942-20.12.1944 Dálnovýchodní front
Dislokace:
Deployed:
15.08.1942-20.12.1944 Chabarovsk, ? /

Velitel:
Commander:
15.08.1942-17.10.1942 Bibikov, Vasilij Nikolajevič (plukovník ketectva)
17.10.1942-20.12.1944 Bibikov, Vasilij Nikolajevič (generálmajor letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.08.1942-31.07.1944 Volgin, ? (Polkovnik / Полковник)
31.07.1944-20.12.1944 Kozyrev, Sergej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1942-20.12.1944 96. smíšená letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
URL : https://www.valka.cz/11-letecka-armada-1942-1944-t60979#574844Verze : 3
MOD