Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru [1941-1942]

Main Command of the Armed Forces of the South-Western Theatre / Главное командование войск Юго-Западного направления

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Юго-Западного направления
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
08.08.1941-21.06.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
10.07.1941-21.06.1942 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
10.07.1941-13.09.1941 Buďonnyj, Semjon Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
13.09.1941-21.06.1942 Timošenko, Semjon Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.07.1941-15.10.1941 Pokrovskij, Alexandr Pětrovič (generálmajor)
15.10.1941-09.11.1941 Bodin, Pavěl Ivanovič (generálmajor)
09.11.1941-24.12.1941 Bodin, Pavěl Ivanovič (generálporučík)
24.12.1941-27.12.1941 Bagramjan, Ivan Christoforovič (generálmajor)
27.12.1941-21.06.1942 Bagramjan, Ivan Christoforovič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1941-21.06.1942 Jihozápadní front
10.07.1941-26.09.1941 Jižní front
DD.07.1941-DD.04.1942 Černomořská flota
20.08.1941-DD.10.1941 51. armáda
16.10.1941-21.06.1942 Jižní front
24.12.1941-01.04.1942 Brjanský front
DD.12.1941-DD.01.1942 57. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-jihozapadniho-smeru-1941-1942-t60905#514669Verze : 0
MOD