Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk severozápadního směru [1941-1941]

Main Command of the Armed Forces of the North-Western Theatre

Главное командование войск Северо-Западного направления

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk severozápadního směru
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Северо-Западного направления
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
08.08.1941-27.08.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
10.07.1941-08.08.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
10.07.1941-27.08.1941 Vorošilov, Kliměnt Jefremovič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.07.1941-27.08.1941 Zacharov, Matvěj Vasiljevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1941-26.08.1941 Severní front
10.07.1941-01.09.1941 Severozápadní front

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-severozapadniho-smeru-1941-1941-t60903#513744Verze : 0
MOD