Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk západního směru [1941-1941]

Main Command of the Armed Forces of the Western Theatre

Hlavné veliteľstvo vojsk západného smeru - 1. formovanie

Главное командование войск Западного направления - I. формирование

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk západního směru
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Западного направления
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
08.08.1941-10.09.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
10.07.1941-10.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
10.07.1941-10.09.1941 Timošenko, Semjon Konstantinovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.07.1941-21.07.1941 Malandin, German Kapitonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
21.07.1941-30.07.1941 Šapošnikov, Boris Michajlovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
30.07.1941-10.09.1941 Sokolovskij, Vasilij Danilovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1941-10.09.1941 Západní front
24.07.1941-25.08.1941 Střední front
30.07.1941-10.09.1941 Záložní front

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-zapadniho-smeru-1941-1941-t60902#513747Verze : 0
MOD