Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk severokavkazského směru [1942-1942]

Main Command of the Armed Forces of the North-Caucasian Theatre / Главное командование войск Северо-Кавказского направления

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk severokavkazského směru
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Северо-Кавказского направления
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.05.1942
Nástupce:
Successor:
Severokavkazský front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.04.1942-20.05.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
26.04.1942-20.05.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
26.04.1942-20.05.1942 Buďonnyj, Semjon Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.04.1942-20.05.1942 Zacharov, Georgij Fjodorovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.04.1942-19.05.1942 Krymský front
DD.04.1942-DD.05.1942 Černomořská flota

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-severokavkazskeho-smeru-1942-1942-t60900#514671Verze : 1
MOD