Main Menu
User Menu

38. gardový výsadkový sbor [1946-1955]

38th Guards Airborne Corps

38-й гвардейский воздушно-десантный корпус

     
Název:
Name:
38. gardový výsadkový sbor
Originální název:
Original Name:
38-й гвардейский воздушно-десантный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.10.1946
Předchůdce:
Predecessor:
38. gardový střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
25.04.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.10.1946-31.12.1948 Velitelství výsadkového vojska
31.12.1948-18.04.1953 Samostatná gardová výsadková armáda
18.04.1953-25.04.1955 Velitelství výsadkového vojska
Dislokace:
Deployed:
07.10.1946-25.04.1955 Tula

Velitel:
Commander:
07.10.1946-25.04.1955 Dobrovolskij, Jerofej Vladimirovič (gardový generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.10.1946-25.04.1955 106. gardová výsadková divize
15.10.1948-25.04.1955 11. gardová výsadková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
07.10.1946-21.01.1956 Gardový vídeňský výsadkový sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
URL : https://www.valka.cz/38-gardovy-vysadkovy-sbor-1946-1955-t60820#564918Verze : 2
MOD