Main Menu
User Menu

Samostatná gardová výsadková armáda [1949-1953]

Separate Guards Airborne Army

Отдельная гвардейская воздушно-десантная армия

     
Název:
Name:
Samostatná gardová výsadková armáda
Originální název:
Original Name:
Отдельная гвардейская воздушно-десантная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství výsadkového vojska
Datum zániku:
Disbanded:
18.04.1953
Nástupce:
Successor:
Velitelství výsadkového vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1948-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-18.04.1953 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
31.12.1948-18.04.1953 Moskva, ? /

Velitel:
Commander:
31.12.1948-DD.09.1949 Ruděnko, Sergej Ignaťjevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
DD.09.1949-27.03.1950 Kazankin, Alexej Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
27.03.1950-18.04.1953 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.12.1948-18.04.1953 15. gardový výsadkový sbor
31.12.1948-18.04.1953 38. gardový výsadkový sbor
31.12.1948-18.04.1953 39. gardový výsadkový sbor
31.12.1948-18.04.1953 8. gardový výsadkový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Istorija rossijskogo děsanta. Moskva 2009.
URL : https://www.valka.cz/Samostatna-gardova-vysadkova-armada-1949-1953-t60816#577100Verze : 1
MOD