Main Menu
User Menu

Rybka, Kurt

     
Příjmení:
Surname:
Rybka
Jméno:
Given Name:
Kurt
Jméno v originále:
Original Name:
Kurt Rybka
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
SS-Hauptsturmführer
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.06.1917 Darmstadt /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
19.08.1957 Darmstadt /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Paradesantní prapor SS 500
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://de.metapedia.org/wiki/Kurt_Rybka
URL : https://www.valka.cz/Rybka-Kurt-t60779#566059Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Rybka
Jméno:
Given Name:
Kurt
Jméno v originále:
Original Name:
Kurt Rybka
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.05.1940 SS-Untersturmführer
20.04.1942 SS-Obersturmführer
30.01.1944 SS-Hauptsturmführer
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
22.04.1944-26.06.1944 Velitel : Paradesantní prapor SS 500

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1944

Armádní spona cti
Army Honour Roll Clasp
Ehrenblattspange des Heeres
-

DD.MM.RRRR

Odznak protipartyzánského boje bronzový
Anti-Partisan Warfare Badge Bronze
Bandenkampfabzeichen Bronze
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 I. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 II. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Odznak za zranění 1939 černý
Wound Badge 1939 Black
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
-

DD.MM.RRRR

Řád Kříže svobody - 4. třída
Order of the Cross of Liberty - 4th Class
Vapaudenristin ritarikunta - 4. luokan
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://de.metapedia.org/wiki/Kurt_Rybka
URL : https://www.valka.cz/Rybka-Kurt-t60779#566060Verze : 0
MOD
SS-Hauptsturmführer Kurt Rybka





Narozen:
17. 6. 1917 (Darmstadt)
Zemřel:
19. 8. 1957 (Hanau)
Hodnosti:
1. 5. 1940 SS-Untersturmführer

20. 4. 1942 SS-Obersturmführer

30. 1. 1944 SS-Hauptsturmführer
Jednotky:
SS-Totenkopf-Kradschützen-Ersatz-Kompanie

SS-Kampfgruppe Nord (velitel)

6. SS-Gebirgs-Division "Nord"

SS-Fallschirmjägerbataillon 500 (22. 4. 1944 - 26. 6. 1944) - velitel
během operace Rösselsprung (25. 5. 1944) těžce zraněn a již se žádných bojů do konce války nezúčastnil

SS-Panzer-Grenadier-Ausbildungs- und Ersatz-Bataillon 35 (Konitz)
Vyznamenání:
Eisernes Kreuz 2. Klasse

Eisernes Kreuz 1. Klasse

4. lk:n Vapaudenristin ritarikunta
(Finnisches Freiheitskreuz IV. Klasse)

Verwundetenabzeichen in Schwarz

Ehrenblatt Spange des Heeres (?)




Zdroj:
Michaelis, R. Das SS-Fallschirmjäger-Bataillon 500/600. Michaelis-Verlag, Berlin, 2004.
archív autora
URL : https://www.valka.cz/Rybka-Kurt-t60779#218886Verze : 1
MOD