Main Menu
User Menu

21. střelecký sbor [1943-1945]

21st Rifle Corps / 21-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
21. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
21-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.03.1943-DD.MM.1943 40. armáda
DD.MM.1943-28.02.1944 38. armáda
01.04.1944-10.06.1945 3. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
11.03.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
11.03.1943-26.03.1943 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
30.03.1943-11.11.1943 Abramov, Vasilij Leonťjevič ( )
12.11.1943-29.07.1944 Bedin, Jefim Vasiljevič ( )
30.07.1944-11.05.1945 Jamanov, Alexej Alexandrovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1943-DD.12.1943 71. střelecká divize
01.04.1944-01.09.1944 136. střelecká divize
01.09.1944-01.10.1944 162. střelecká divize
DD.MM.1945-DD.MM.1945 58. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád Suvorova, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/2PT3ZQ
https://goo.gl/MJAF2d
https://goo.gl/TRb7Nl
https://goo.gl/cJYo6C
https://goo.gl/hGzY8l
https://goo.gl/zIhG0W
https://goo.gl/5Hfdkg
https://goo.gl/ByXSgm
https://goo.gl/ijzmyP
https://goo.gl/GGwYVJ
https://goo.gl/PFsdJv
https://goo.gl/dxMkKB
https://goo.gl/TZHse6
https://goo.gl/kPCTEs
URL : https://www.valka.cz/21-strelecky-sbor-1943-1945-t60628#218492Verze : 0
MOD