Main Menu
User Menu

76. střelecký sbor [1943-1945]

76th Rifle Corps / 76-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
76. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
76-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13. armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 49. armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 38. armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
20.12.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
20.12.1943-05.01.1944 Ozimin, Michail Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
06.01.1944-11.05.1945 Gluchov, Michail Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.10.1944-DD.10.1944 14. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád Kutuzova, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/shv2Qh
https://goo.gl/Kd6vIQ
https://goo.gl/TRb7Nl
https://goo.gl/pv2plR
https://goo.gl/ijzmyP
https://goo.gl/Agnzvn
URL : https://www.valka.cz/76-strelecky-sbor-1943-1945-t60627#218491Verze : 1
MOD