Main Menu
User Menu

120. střelecký sbor [1944-1945]

120th Rifle Corps / 120-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
120. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
120-й стрелковий корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1944-18.04.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
18.04.1944-10.06.1945 3. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
15.01.1944-10.06.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.01.1944-30.09.1944 Donskov, Semjon Ivanovič (generálmajor)
30.09.1944-25.02.1945 Danilovskij, Fjodor Semjonovič (generálmajor)
25.02.1945-10.06.1945 Donskov, Semjon Ivanovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.1945 Řád Suvorova, 2. třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/120-strelecky-sbor-1944-1945-t60626#526762Verze : 1
MOD