Main Menu
User Menu

67. střelecký sbor [1943-1945]

67th Rifle Corps

67-й стрелковый корпус (67 ск)

     
Název:
Name:
67. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
67 Львовский ордена Богдана Хмельницкого стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1943-27.07.1943 Jihozápadní front
27.07.1943-10.09.1943 12. armáda
12.10.1943-20.10.1943 Jižní front
20.10.1943-25.10.1943 4. ukrajinský front
25.10.1943-03.11.1943 28. armáda - 3. formování
03.11.1943-22.11.1943 51. armáda
22.11.1943-01.12.1943 4. ukrajinský front
01.12.1943-02.01.1944 69. armáda
07.01.1944-13.01.1944 47. armáda
13.01.1944-28.01.1944 1. ukrajinský front
28.01.1944-06.04.1944 38. armáda
06.04.1944-14.04.1944 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
23.04.1944-DD.MM.1945 Šmygo, Ivan Stepanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Potapov, Mitrofan Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ľvovský
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Rad Bohdana Chmelnického
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 25.07.1943 do 11.05.1945
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/67-strelecky-sbor-1943-1945-t60608#565229Verze : 1
MOD