Main Menu
User Menu

52. střelecký sbor [1943-1945]

52nd Rifle Corps

52-й стрелковый корпус (52 ск)

     
Název:
Name:
52. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
52-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.07.1943-17.11.1943 40. armáda
17.11.1943-18.12.1943 38. armáda
18.12.1943-30.03.1944 18. armáda
01.04.1944-04.07.1944 1. gardová armáda
05.07.1944-11.05.1945 38. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
25.06.1943-22.05.1944 Perchorovič, Franc Iosifovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.06.1944-DD.06.1945 Bušev, Sergej Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 07.07.1943 do 11.05.1945
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/52-strelecky-sbor-1943-1945-t60605#565219Verze : 1
MOD