Main Menu
User Menu

Noční stíhací eskadra 3 [1941-1945]

3rd Night Fighter Wing

Nachtjagdgeschwader 3 (NJG 3)

     
Název:
Name:
Noční stíhací eskadra 3
Originální název:
Original Name:
Nachtjagdgeschwader 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.09.1941-01.01.1942 ?
01.01.1942-01.02.1942 Noční stíhací divize
01.02.1942-DD.05.1942 1. noční stíhací divize
DD.05.1942-08.05.1945 2. stíhací divize
Dislokace:
Deployed:
29.09.1941-08.05.1945 Stade, Fliegerhorst Stade /
Velitel:
Commander:
29.09.1941-01.08.1943 Schalk, Johann (Major)
01.08.1943-07.10.1944 Lent, Helmut (Oberst)
12.11.1944-08.05.1945 Radusch, Günther (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-DD.05.1945 I. skupina Noční stíhací eskadry 3
01.09.1941-25.02.1945 II. skupina Noční stíhací eskadry 3
29.09.1941-DD.05.1945 Štáb Noční stíhací eskadry 3
01.11.1941-DD.05.1945 III. skupina Noční stíhací eskadry 3
DD.MM.1941-DD.12.1942 Doplňovací letka Noční stíhací eskadry 3
DD.11.1942-30.10.1944 IV. skupina Noční stíhací eskadry 3
DD.06.1944-DD.11.1944 Školní letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1944-DD.05.1945 IV. skupina Noční stíhací eskadry 3
DD.12.1944-31.12.1944 16. letka Noční stíhací eskadry 3
01.01.1945-01.05.1945 Štábní letka Noční stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg3.htm
URL : https://www.valka.cz/Nocni-stihaci-eskadra-3-1941-1945-t606#515679Verze : 1
MOD