Main Menu
User Menu

62. střelecký sbor [1943-1945]

62nd Rifle Corps / 62-й стреловый корпус

     
Název:
Name:
62. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
62-й стрековый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1943-31.08.1943 5. armáda
01.09.1944-DD.MM.1944 49. armáda
DD.MM.1944-10.06.1945 33. armáda
Dislokace:
Deployed:
12.07.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
12.07.1943-01.08.1943 Mette(?), A. P. (Geněral-major / Генерал-майор)
02.08.1943-03.08.1944 Naumov, Alexandr Fedorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
04.08.1944-19.04.1945 Vorobjev, Jakov Stěpanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.04.1945-10.06.1945 Vorobjev, Jakov Stěpanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1943-01.01.1944 139. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1944-10.06.1945 Němenský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/zJnQ7E
https://goo.gl/3qjDvj
https://goo.gl/IFKPSe
https://goo.gl/onNooF
https://goo.gl/eM66fP
URL : https://www.valka.cz/62-strelecky-sbor-1943-1945-t60595#218436Verze : 0
MOD