Main Menu
User Menu

121. střelecký sbor [1943-1945]

121st Rifle Corps / 121-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
121. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
121-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.11.1943-01.12.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
01.12.1943-24.02.1944 Běloruský front
24.02.1944-25.02.1944 1. běloruský front
25.02.1944-DD.07.1944 50. armáda
DD.07.1944-10.06.1945 49. armáda
Dislokace:
Deployed:
28.11.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
28.11.1943-20.04.1945 Smirnov, Dmitrij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.04.1945-10.06.1945 Smirnov, Dmitrij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.05.1943-DD.06.1943 339. střelecká divize
01.02.1944-01.03.1944 413. střelecká divize
01.07.1944-01.09.1944 139. střelecká divize
01.07.1944-01.11.1944 238. střelecká divize
01.08.1944-DD.05.1945 380. střelecká divize
DD.MM.1944-DD.MM.1945 42. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/121-strelecky-sbor-1943-1945-t60593#526760Verze : 1
MOD