Main Menu
User Menu

1. jezdecká divise [1921-1936]

1. Kavallerie-Division / 1st Cavalry Division


NĚMECKÁ REPUBLIKA 1. KAVALLERIE-DIVISION
1. JEZDECKÁ DIVISE
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce ---
Datum zániku 01.04.1936
Následovník
Nadřízené velitelství 01.1921-04.1934 Skupinové velitelství 1
04.1934-10.1935 Jezdecký sbor
10.1935-04.1936 Inspektorát jezdectva
Dislokace 01.1921-04.1936 Frankfurt am Oder
Velitelé divise 01.1921-06.1921 Horn Rudolf von
06.1921-04.1923 Tettau Otto svobodný pán von
04.1923-02.1927 Jagow Walter von
02.1927-02.1929 Henning-Schönhoff Ulrich von
02.1929-12.1929 Brandt Georg
12.1929-10.1931 Bock Fedor von
10.1931-10.1932 Fritsch Werner svobodný pán von
10.1932-10.1933 Beck Ludwig
Podřízená brigádní velitelství 04.1934-10.1934 1. jezdecká brigáda [1934-1934]
10.1934-04.1936 1. jezdecká brigáda [1934-1936]
04.1934-10.1934 2. jezdecká brigáda [1934-1934]
10.1934-04.1936 2. jezdecká brigáda [1934-1936]
Podřízená tělesa 01.1921-04.1934 1. jezdecký pluk
01.1921-04.1934 2. jezdecký pluk
01.1921-10.1934 3. jezdecký pluk
01.1921-10.1934 4. jezdecký pluk
01.1921-04.1934 5. jezdecký pluk
01.1921-04.1934 6. jezdecký pluk
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecka-divise-1921-1936-t60082#216748Verze : 0
MOD