Main Menu
User Menu

7. mechanizovaný sbor [1940-1941]

7th Mechanised Corps / 7-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
7. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
7-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
57. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
17.07.1941
Nástupce:
Successor:
Jarcevská operační skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-26.06.1941 Moskevský vojenský okruh
26.06.1941-10.07.1941 20. armáda
10.07.1941-17.07.1941 Západní front
Dislokace:
Deployed:
30.06.1940-25.06.1941 Moskva, ? /
25.06.1941-17.07.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.06.1940-17.07.1941 Vinogradov, Vasilij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
30.06.1940-17.07.1941 Malinin, Michail Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/7-mechanizovany-sbor-1940-1941-t60062#564991Verze : 4
MOD