Main Menu
User Menu

22. armáda [1941-1945]

22nd Army

22-я армия

     
Název:
Name:
22. armáda
Originální název:
Original Name:
22-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Uralský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Tauridský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.06.1941-23.06.1941 Lidový komisariát obrany
23.06.1941-02.07.1941 Hlavní stan hlavního velení
02.07.1941-19.10.1941 Západní front
19.10.1941-21.04.1943 Kalininský front
21.04.1943-13.10.1943 Severozápadní front
13.10.1943-20.10.1943 Pobaltský front
20.10.1943-01.04.1945 2. pobaltský front
01.04.1945-23.04.1945 Leningradský front
23.04.1945-DD.05.1945 Hlavní stan nejvyššího velení


DD.05.1945-09.07.1945 Oděský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
13.06.1941-DD.06.1941 Sverdlovsk
DD.06.1941-29.06.1941 přesun
29.06.1941-DD.04.1945 východoevropské válčiště
DD.04.1945-DD.05.1945 přesun
DD.05.1945-09.07.1945 Nikolajev
Velitel:
Commander:
13.06.1941-28.08.1941 Jeršakov, Filipp Afanasjevič (generálporučík)
28.08.1941-19.10.1941 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálmajor)
19.10.1941-08.04.1942 Vostruchov, Vladimir Ivanovič (generálmajor)
08.04.1942-16.12.1942 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálporučík)
16.12.1942-05.03.1943 Selezněv, Dmitrij Michajlovič (generálmajor)
05.03.1943-05.04.1944 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálporučík)
05.04.1944-09.07.1945 Korotkov, Gennadij Petrovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.06.1941-DD.08.1941 Zacharov, Georgij Fjodorovič (generálporučík)
DD.08.1941-DD.09.1941 Pigarevič, Boris Alexejevič (generálmajor)
DD.09.1941-17.01.1942 Šalin, Michail Alexejevič (plukovník)
17.01.1942-DD.03.1944 Šalin, Michail Alexejevič (generálmajor)
DD.03.1944-09.07.1945 Dronov, Nikolaj Sergejevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.07.1941-23.09.1941 29. střelecký sbor
01.10.1941-01.11.1942 186. střelecká divize
12.10.1941-25.12.1941 249. střelecká divize
19.10.1941-01.11.1941 250. střelecká divize
01.03.1942-01.09.1942 380. střelecká divize
10.05.1942-16.03.1943 882. smíšený letecký pluk
01.06.1942-01.04.1943 185. střelecká divize
05.10.1942-15.02.1943 3. mechanizovaný sbor
DD.10.1942-DD.11.1942 6. střelecký sbor
01.12.1942-01.02.1943 238. střelecká divize
06.03.1943-22.04.1945 571. samostatná armádní spojovací letka
DD.03.1943-DD.04.1943 2. gardový střelecký sbor
DD.03.1943-17.04.1943 6. střelecký sbor
01.05.1943-01.11.1943 33. střelecká divize
18.05.1943-26.05.1943 35. střelecký sbor
DD.05.1943-DD.10.1943 8. gardová střelecká divize
DD.12.1943-DD.01.1944 8. gardová střelecká divize
DD.12.1944-DD.01.1945 168. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. gardová samostatná pozorovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
13.06.1941-09.07.1941 VÚ 24630
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
Velikaja Otěčestvennaja - Komandarmy. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. Moskva - Žukovskij, Kučkovo pole 2005.
URL : https://www.valka.cz/22-armada-1941-1945-t59732#526807Verze : 0
MOD