Main Menu
User Menu

10. střelecká divize [1922-1945] - 2. formování

10th Rifle Division - 2nd forming

10. strelecká divízia - 2. formovanie

10-я стрелковая дивизия (10 сд) - II. формирование

     
Název:
Name:
10. střelecká divize - 2. formování
Originální název:
Original Name:
10-я стрелковая Краснознамённая дивизия имени Северного края
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.06.1922
Předchůdce:
Predecessor:
29. strelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1945
Nástupce:
Successor:
rozformovaná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-02.09.1941 10. strelecký zbor
03.09.1941-15.09.1941 42. armáda
15.09.1941-23.09.1941 8. armáda
24.09.1941-22.10.1941 19. strelecký zbor
21.10.1941-09.11.1941 Leningradský front
10.11.1941-30.01.1942 8. armáda
31.01.1942-11.03.1942 Nevská operačná skupina - 2. formovanie
12.03.1942-24.03.1942 Leningradský front
25.03.1942-13.11.1943 23. armáda
14.11.1943-29.11.1944 115. strelecký zbor
30.11.1944-09.05.1945 6. strelecký zbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.10.1922-DD.05.1931 Pjadyšev, Konstantin Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
DD.MM.1933-19.12.1937 Trifonov, Afanasij Pavlovič (Komandir brigady / Командир бригады)
DD.10.1937-DD.01.1938 Gerasimov, Ivan Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
23.08.1939-04.11.1939 Fadejev, Ivan Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
04.11.1939-04.06.1940 Fadejev, Ivan Ivanovič (Komandir brigady / Командир бригады)
04.06.1940-18.09.1941 Fadejev, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.09.1941-26.09.1941 Duchanov, Michail Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.09.1941-12.02.1943 Romancov, Ivan Danilovič (Polkovnik / Полковник)
16.02.1943-25.09.1943 Mašošin, Andrej Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
25.09.1943-11.06.1944 Mašošin, Andrej Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.06.1944-25.11.1944 Platov, Ivan Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.11.1944-06.03.1945 Fjodorov, Michail Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
07.03.1945-09.05.1945 Mones, Moisej Jakovlevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.06.1941-02.07.1941 Semjonov, ? (Polkovnik / Полковник)
03.07.1941-19.03.1942 Vvedenskij, Konstantin Vladimirovič (Podpolkovnik / Подполковник)
29.03.1942-30.12.1942 Stepanov, Alexandr Stepanovič (Major / Mайор)
31.12.1942-12.03.1943 Zvezdin, Alexej Ivanovič (Major / Mайор)
13.03.1943-19.02.1944 Ivanov, Alexej Vasilievič (Podpolkovnik / Подполковник)
20.02.1944-17.05.1944 Ozerov, Stepan Makarovič (Polkovnik / Полковник)
18.05.1944-09.05.1945 Toržkov, Vladimir Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1929-DD.MM.1945 Severného kraja
Vyznamenání:
Decorations:
10.09.1943 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 09.05.1945
Zdroje:
Sources:
https://pamyat-naroda.ru/warunit/10+%D1%81%D0%B4/
ru.wikipedia.org
https://rkkawwii.ru/division/10sdf1
https://www.nashapobeda.lv/2662.html
URL : https://www.valka.cz/10-strelecka-divize-1922-1945-2-formovani-t59579#631911Verze : 0
MOD