Main Menu
User Menu

Vojenský okruh III [1945-1949]

3rd Military District / Okręg Wojskowy III

     
Název:
Name:
Vojenský okruh III
Originální název:
Original Name:
Okręg Wojskowy III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Poznaňský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1949
Nástupce:
Successor:
II. pěší sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1945-01.03.1949 Velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
05.11.1945-01.03.1949 Poznań, ? /

Velitel:
Commander:
05.11.1945-31.01.1946 Świerczewski, Karol (generál zbraní)
31.01.1946-00.02.1946 Noss, Sergiusz (brigádní generál)
00.02.1946-00.10.1948 Strażewski, Wsiewołod (divisní generál)
00.10.1948-01.03.1949 Rotkiewicz, Jan (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe w latach 1945-1960. Toruń 2004.
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-III-1945-1949-t59188#508865Verze : 0
MOD