Main Menu
User Menu

II. pěší sbor [1949-1952]

II Infantry Corps / II Korpus Piechoty

     
Název:
Name:
II. pěší sbor
Originální název:
Original Name:
II Korpus Piechoty
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1949
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh III
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1952
Nástupce:
Successor:
II. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1949-01.12.1952 Přímořský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.03.1949-01.12.1952 Poznań, ? /

Velitel:
Commander:
01.03.1949-26.05.1950 Daniluk-Daniłowski, Stanisław (brigádní generál)
26.05.1950-01.12.1952 Sienicki, Wiktor (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1949-DD.10.1952 5. pěší divize
01.12.1951-01.12.1952 27. pěší divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe 1945-1960. Toruń, ECE 2005.
URL : https://www.valka.cz/II-pesi-sbor-1949-1952-t59183#508893Verze : 0
MOD