Main Menu
User Menu

1. raketometný oddíl [1951-1961]

1st Rocket-Launcher Division

     
Název:
Name:
1. raketometný oddíl
Originální název:
Original Name:
1. raketometný oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successsor:
36. dělostřelecký pluk1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1954 1. pěší divize
01.11.1954-09.05.1955 1. střelecká divize
09.05.1955-01.10.1958 15. střelecká divize
01.10.1958-01.09.1961 15. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-DD.MM.1952 České Budějovice, ?
DD.MM.1952-01.09.1961 Kaplice, ?
Velitel:
Commander:
01.10.1951-01.09.1961
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1951-01.09.1961
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
NNote:
01.10.1951-DD.MM.1952 VÚ 3871 České Budějovice
DD.MM.1952-01.09.1961 VÚ 3871 Kaplice
1)včleněn do pluku
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/1-raketometny-oddil-1951-1961-t59068#212996Verze : 0
MOD