Main Menu
User Menu

2. raketometný oddíl [1951-1961]

2nd Rocket-Launcher Division

     
Název:
Name:
2. raketometný oddíl
Originální název:
Original Name:
2. raketometný oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1954 2. pěší divize
01.11.1954-01.10.1958 2. střelecká divize
01.10.1958-01.09.1961 2. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.10.1958 Kašperské Hory, kasárny /
01.10.1958-01.09.1961 Nepomuk, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1951-01.09.1961 ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.10.1951-01.10.1958 VÚ 2489 Kašperské Hory
01.10.1958-01.09.1961 VÚ 2489 Nepomuk
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond ČSLA (2. raketometný oddíl)
URL : https://www.valka.cz/2-raketometny-oddil-1951-1961-t59066#212993Verze : 3
MOD