Main Menu
User Menu

47. dělostřelecký pluk [1955-1992]

47th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
47. dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
47. dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
12. dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-01.10.1958 19. střelecká divize
01.10.1958-01.03.1992 19. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-DD.MM.1961 Holýšov, kasárna /
DD.MM.1961-01.03.1992 Plzeň, kasárny Slovany /
Velitel:
Commander:
09.05.1955-DD.MM.RRRR, ( )
16.11.1982-01.10.1984 Prokeš, Josef (Kapitán)
01.10.1984-06.10.1986 Prokeš, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

09.05.1955-01.03.1992
Čestný název:
Honorary Name:
09.05.1955-01.03.1992
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
09.05.1955-DD.MM.1961 VÚ 8008 Holýšov
DD.MM.1961-01.03.1992 VÚ 8008 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-0000 (47. dělostřelecký pluk)
URL : https://www.valka.cz/47-delostrelecky-pluk-1955-1992-t59060#409559Verze : 3
MOD
47. dělostřelecký pluk


Vznik: Dňom 9.5.1955 bol 12. dělostřelecký pluk prečíslovaný na 47. dělostřelecký pluk


Dislokácia:
1954 - 1961 Holýšov
1961 - 1992 Plzeň


Krycie číslo: VÚ 8008



Nadriadený stupeň:



Zloženie:
Výzbroj pluku tvorili prevážne húfnice 122mm (s výnimkou rokov 1967 až 1975) , doplňovali ich v rokoch 1957 až 1958 120mm mínomety. Od 60. rokov sa jednalo o 130mm raketomety (1961 až 1972), 100mm PTK (1963 až 1991) a húfnice 152mm (od 1967 v ťahanej verzii a od 1981 v samohybnej). V 70. rokoch boly zavedené 122mm raketomety (1972 až 1975) a v 80. rokoch PTRS Maljutka-P na BRDM (od 1983).



Zrušený: Dňom 1991 bol 47. dělostřelecký pluk zrušený


Zdroj: www.vojenstvi.cz , ISSN : 1802-1514 archív autora
URL : https://www.valka.cz/47-delostrelecky-pluk-1955-1992-t59060#212985Verze : 0
MOD