Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 3 [1929-1938]

3rd Squadron of the 3rd Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 3
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1929
Předchůdce:
Predecessor:
II. peruť leteckého pluku 3
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 603
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1929-24.09.1938 Letecký pluk 3
Dislokace:
Deployed:
01.12.1929-25.01.1938 Vajnory, Letecké kasárny /
25.01.1938-24.09.1938 Vajnory, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
Velitel:
Commander:
01.12.1929-01.01.1930
01.01.1930-26.03.1931 Syka, Ladislav (major letectva)
26.03.1931-27.03.1933 Syka, Ladislav (podplukovník letectva)
27.03.1933-27.07.1933 Kubita, Alois (major letectva)
27.07.1933-30.12.1933 Syka, Ladislav (podplukovník letectva)
30.12.1933-00.04.1934
00.04.1934-31.08.1934 Kubita, Alois (major letectva)
31.08.1934-01.04.1935 Snášel, Alois (major letectva)
01.04.1935-00.02.1936 Kubita, Alois (major letectva)
00.02.1936-00.00.1937 Kubita, Alois (podplukovník letectva)
00.00.1937-00.09.1938 Kashctofsky, Vilém (štábní kapitán letectva)
00.09.1938-24.09.1938 Kubita, Alois (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1929-25.09.1938 Letka 37
01.12.1929-25.09.1938 Letka 38
01.10.1937-25.09.1938 Letka 45

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-3-1929-1938-t58804#378865Verze : 0
MOD