Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 5 [1937-1938]

2nd Squadron of the 5th Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 5
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 605
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-24.09.1938 Letecký pluk 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-24.09.1938 Brno, letiště /
Velitel:
Commander:
01.10.1937-12.10.1937 Jarčevský, Dimitrij (major letectva)
12.10.1937-00.12.1937 Hanuš, Josef (major generálního štábu)
00.12.1937-21.02.1938 Hanuš, Josef (podplukovník generálního štábu)
21.02.1938-22.04.1938 Jarčevský, Dimitrij (major letectva)
22.04.1938-15.09.1938 Hanuš, Josef (podplukovník generálního štábu)
15.09.1938-24.09.1938 Lanský, Vladimír (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1937-24.09.1938 Letka 83
01.10.1937-24.09.1938 Letka 84

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 5
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-5-1937-1938-t58799#376833Verze : 0
MOD