Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 4 [1935-1938]

2nd Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
III. peruť leteckého pluku 4
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1938
Nástupce:
Successor:
I. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1935-01.01.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.09.1935-01.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /

Velitel:
Commander:
01.09.1935-23.12.1936 Diviš, František (major letectva)
23.12.1936-16.02.1937 Diviš, František (podplukovník letectva)
16.02.1937-01.04.1937 Hájek, Miloš (kapitán letectva)
01.04.1937-09.08.1937 Němeček, Oldřich (štábní kapitán letectva)
09.08.1937-01.01.1938 Sojček, Karol (štábní kapitán letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1935-01.01.1938 Letka 40
01.09.1935-01.01.1938 Letka 41
01.09.1937-01.01.1938 Letka 42

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-4-1935-1938-t58791#378714Verze : 3
MOD