Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 3 [1926-1929]

2nd Squadron of the 3rd Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 3
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.06.1926
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1929
Nástupce:
Successor:
III. peruť leteckého pluku 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1926-01.12.1929 Letecký pluk 3
Dislokace:
Deployed:
15.06.1926-01.12.1929 Vajnory, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
Velitel:
Commander:
15.06.1926-08.07.1926 Stanovský, Vilém (štábní kapitán letectva)
08.07.1926-00.10.1926 Janoušek, Karel (štábní kapitán generálního štábu)
00.10.1926-
00.03.1928-28.02.1929 Stanovský, Vilém (major letectva)
28.02.1929-31.08.1929 Janoušek, Karel (podplukovník generálního štábu)
31.08.1929-01.12.1929 Novák, Josef (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
00.06.1926-01.10.1929 Letka 31
15.06.1926-01.10.1929 Letka 6
01.10.1926-01.10.1929 Letka 40
01.10.1929-01.12.1929 Letka 37
01.10.1929-01.12.1929 Letka 64

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-3-1926-1929-t58789#378869Verze : 1
MOD