Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 1 [1929-1938]

2nd Squadron of the 1st Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 1
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
19.09.1938
Nástupce:
Successor:
IV. peruť leteckého pluku 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1929-19.09.1938 Letecký pluk 1
Dislokace:
Deployed:
01.12.1929-20.02.1930 Kbely, letiště /
20.02.1930-11.04.1933 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
11.04.1933-19.09.1938 Milovice, letiště /
Velitel:
Commander:
01.12.1929-15.03.1930
15.03.1930-04.01.1931 Svidenský, Karel (podplukovník letectva)
04.01.1931-15.05.1931
15.05.1931-01.10.1931 Borecký, Jaroslav (major generálního štábu)
01.10.1931-15.10.1931 Štrof, Jan (štábní kapitán letectva)
15.10.1931-
31.03.1937-00.07.1937 Štrof, Jan (major letectva)
00.07.1937-30.09.1937 Štrof, Jan (podplukovník letectva)
30.09.1937-
01.02.1938-19.09.1938 Štrof, Jan (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1929-19.09.1938 Letka 3
DD.04.1933-DD.09.1938 Letka 66
15.11.1936-24.09.1938 Letka 6

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 1
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-1-1929-1938-t58787#378514Verze : 1
MOD