Main Menu
User Menu

250. střelecká divize [1941-1946]

250th Rifle Division / 250-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
250. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
250-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.07.1941-15.10.1941 30. armáda
15.10.1941-19.10.1941 29. armáda
19.10.1941-01.11.1941 22. armáda
01.11.1941-17.11.1941 29. armáda
17.11.1941-28.11.1941 Kalininský front
28.11.1941-10.03.1942 31. armáda
10.03.1942-13.05.1942 30. armáda
13.05.1942-21.02.1943 53. armáda
21.02.1943-27.02.1943 1. úderná armáda
27.02.1943-13.03.1943 14. gardový střelecký sbor
03.04.1943-27.04.1943 2. záložní armáda
27.04.1943-DD.05.1945 35. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
07.07.1941-25.07.1941 Gorbačov, Ivan Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.08.1941-12.12.1942 Stěpaněnko, Pavel Afinogenovič (Geněral-major / Генерал-майор)
13.12.1942-05.07.1943 Muzickij, Vladimir Josifovič (Polkovnik / Полковник)
06.07.1943-19.07.1944 Mochin, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.07.1944-23.07.1944 Grekov, Michail Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
24.07.1944-09.05.1945 Abilov, Machmud Abdul-Rza ogly (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/Y2WSKV
URL : https://www.valka.cz/250-strelecka-divize-1941-1946-t58591#525442Verze : 0
MOD
250-я стрелковая дивизия / 250. střelecká divize [1941-1946]


Velitelství střelecké divize vzniklo nově 29. června 1941.
Nacházelo se ve Vladimiru, od července 1941 v poli na východoevropském válčišti, od července 1945 v Borisově, podléhala velitelství 20. armády [1941], od října 1941 velitelství 31. armády [1941-194], od dubna 1942 velitelství 53. armády [1942-194], od února 1943 velitelství 1. úderné armády [1941-1945], od března 1943 velitelství Severozápadního frontu [1941-1943], od dubna 1943 velitelství 2. záložní armády [1943], od dubna 1943 velitelství 63. armády [1943-1944] a od července 1943 velitelství 35. střeleckého sboru [1943-195].
Velitelství divize bylo 1946 zrušeno.


Divize od 1944 do 1946 nesla čestný název "250. bobrujská střelecká divize" a byla vyznamenána Řádem rudého praporu () a Řádem Suvorova 2. stupně ().
URL : https://www.valka.cz/250-strelecka-divize-1941-1946-t58591#211526Verze : 0
MOD
Součástí střelecké divize bylo:


velitelství střelecké divize se štábem,


916. střelecký pluk [1941-1945] (říjen 1941 - březen 1945),
918. střelecký pluk [1941-1946] (červen 1941 -
922. střelecký pluk [1941-1946] (červen 1941 -
926. střelecký pluk [1941] (červen 1941 - říjen 1941),
926. střelecký pluk [1945-1946] (březen 1945 -
790. dělostřelecký pluk [1941-1946] (červen 1941 -


308. protitankový dělostřelecký oddíl [1941-1946] (červen 1941 -
529. protiletadlový dělostřelecký oddíl
418. ženijní prapor [1941-1946] (červen 1941 -
670. spojovací prapor [1941-1946] (červen 1941 -
URL : https://www.valka.cz/250-strelecka-divize-1941-1946-t58591#223722Verze : 0
MOD