Main Menu
User Menu

21. gardová mechanizovaná divize [1945-1957]

21st Guards Mechanised Division / 21-я гвардейская механизированная дивизия

     
Název:
Name:
21. gardová mechanizovaná divize
Originální název:
Original Name:
21-я гвардейская механизированная дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1945
Předchůdce:
Predecessor:
27. gardová střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
02.05.1957
Nástupce:
Successor:
21. gardová motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1945-DD.03.1957 29. gardový střelecký sbor
DD.03.1957-02.05.1957 8. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
05.11.1945-25.04.1949 Ohrdurf, ?
25.04.1949-02.05.1957 Halle, ? /
Velitel:
Commander:
05.11.1945-11.01.1947 Glebov, Viktor Sergejevič ( ? )
11.01.1947-26.02.1948 Anisimov, Boris Afanasjevič ( ? )
26.02.1948-02.08.1950 Burmakov, Ivan Dmitrijevič ( ? )
02.08.1950-29.09.1952 Klopov, Aleksanděr Ignatovič ( ? )
29.09.1952-26.05.1956 Frolenko, Michail Ignatovič ( ? )
26.05.1956-02.05.1957 Ivaniščev, Georgij Stěpanovič ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.11.1945-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
05.11.1945-02.05.1957 Gardová novobugská mechanizovaná divize
Vyznamenání:
Decorations:
05.11.1945 Řád rudého praporu
05.11.1945 Řád Bohdana Chmelnického, 2. třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/21-gardova-mechanizovana-divize-1945-1957-t58582#516215Verze : 0
MOD