Main Menu
User Menu

2. střelecký sbor [1938-1941]

2nd Rifle Corps / 2-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
2. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
2-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.08.1941
Nástupce:
Successor:
50. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1938-10.07.1940 Kalininský vojenský okruh
10.07.1940-17.08.1940 Pobaltský vojenský okruh
17.08.1940-DD.05.1941 Pobaltský zvláštní vojenský okruh
DD.05.1941-22.06.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
22.06.1941-DD.07.1941 13. armáda
DD.07.1941-DD.07.1941 20. armáda
DD.07.1941-02.08.1941 19. armáda
02.08.1941-16.08.1941 Záložní front
Dislokace:
Deployed:
01.10.1938-DD.MM.1939 Kalinin, ? /
DD.MM.1939-DD.07.1940 Velikije Luki
DD.07.1940-DD.MM.1940 Libava, ? /
DD.MM.1940-DD.05.1941 Dvinsk
DD.05.1941-22.06.1941 Minsk, ? /
22.06.1941-16.08.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
01.10.1938-DD.02.1939 ?
DD.02.1939-DD.10.1939 Bakunin, Fjodor Alexejevič (brigádní velitel)
DD.10.1939-04.11.1939 Morozov, Vasilij Ivanovič (divizní velitel)
04.11.1939-04.06.1940 Morozov, Vasilij Ivanovič (sborový velitel)
04.06.1940-28.07.1940 Morozov, Vasilij Ivanovič (generálporučík)
28.07.1940-16.08.1941 Jermakov, Arkadij Nikolajevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Suvěnirov, Oleg Fedotovič: Tragedija RKKA 1937-1938. Moskva, Těrra 1998.
URL : https://www.valka.cz/2-strelecky-sbor-1938-1941-t58422#527699Verze : 1
MOD