Main Menu
User Menu

44. střelecký sbor [1941-1941]

44th Rifle Corps / 44-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
44. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
44-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.09.1941
Nástupce:
Successor:
54. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-21.06.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
21.06.1941-24.06.1941 Západní front
24.06.1941-06.07.1941 13. armáda
06.07.1941-19.07.1941 Západní front
19.07.1941-05.09.1941 16. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-19.06.1941 Smolensk, ? /
19.06.1941-23.06.1941 přesun
23.06.1941-05.09.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
14.03.1941-07.08.1941 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (divizní velitel)
07.08.1941-05.09.1941 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1940-DD.09.1940 108. střelecká divize
DD.06.1941-DD.MM.1941 64. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/44-strelecky-sbor-1941-1941-t58408#528117Verze : 0
MOD