Main Menu
User Menu

4. střelecký sbor [1922-1938]

4th Rifle Corps / 4-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
4. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
4-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
4. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1938
Nástupce:
Successor:
Vitěbská armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-14.04.1924 Západní front
14.04.1924-02.10.1926 Západní vojenský okruh
02.10.1926-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-26.07.1938 Vitěbsk, ? /
Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.06.1924 Pavlov, Alexandr Vasiljevič
DD.06.1924-DD.02.1927 Nějman, Konstantin Avgustovič
DD.02.1927-DD.05.1928 Fabricius, Jan Fricevič
DD.05.1928-DD.11.1930 Kuťakov, Ivan Semjonovič
DD.11.1930-DD.12.1933 Loktionov, Alexandr Dmitrijevič
DD.12.1933-DD.04.1935 Serdič, Danilo Fjodorovič
DD.04.1935-DD.11.1935 Sazontov, Andrej Jakovlevič
DD.11.1935-DD.05.1937 Sazontov, Andrej Jakovlevič (sborový velitel)
DD.05.1937-DD.03.1938 Ševaldin, Trifon Ivanovič (divizní velitel)
DD.03.1938-DD.05.1938 Čibisov, Nikandr Jevlampijevič (brigádní velitel)
DD.05.1938-26.07.1938 Nikišin, Nikolaj Nikolajevič (brigádní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/4-strelecky-sbor-1922-1938-t58398#527726Verze : 1
MOD