Main Menu
User Menu

6. střelecký sbor [1938-1941]

6th Rifle Corps / 6-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
6. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
6-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1938-02.10.1939 Oděská armádní skupina
02.10.1939-10.07.1941 6. armáda
10.07.1941-16.07.1941 Jihozápadní front
16.07.1941-25.08.1941 26. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1938-02.10.1939 Oděsa, ? /
02.10.1939-22.06.1941 Javorov
22.06.1941-25.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.10.1938-DD.MM.1939 ?, ? ( )
DD.MM.1939-DD.04.1940 Čestochvalov, Sergej Michajlovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.04.1940-29.07.1940 ?, ? ( )
29.07.1940-19.08.1941 Alexejev, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.08.1941-25.08.1941 Lopatin, Anton Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1939-23.09.1939 124. střelecká divize
14.07.1941-02.08.1941 97. střelecká divize
14.08.1941-15.08.1941 289. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/6-strelecky-sbor-1938-1941-t58397#527894Verze : 1
MOD