Main Menu
User Menu

5. střelecký sbor [1922-1938]

5th Rifle Corps

5. strelecký zbor

5-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
5. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
5-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
5. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1938
Nástupce:
Successor:
Bobrujská armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-14.04.1924 Západní front
14.04.1924-02.10.1926 Západní vojenský okruh
02.10.1926-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.09.1923 Mogiljov, ? /
DD.09.1923-26.07.1938 Bobrujsk, ? /

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.05.1924 Dybenko, Pavel Jefimovič ( )
DD.05.1924-DD.11.1926 Germanovič, Markjan Jakovlevič ( )
DD.11.1926-DD.11.1927 Todorskij, Alexandr Ivanovič ( )
DD.11.1927-11.10.1928 Zonberg, Žan Francevič ( )
11.10.1928-20.11.1935 Gribov, Sergej Jefimovič ( )
20.11.1935-DD.12.1935 Gribov, Sergej Jefimovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
DD.12.1935-DD.02.1936 ?, ? ( )
DD.02.1936-DD.05.1937 Kazanskij, Jevgenij Sergejevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.05.1937-DD.11.1937 Petrovskij, Leonid Grigorjevič (Komandir brigady / Командир бригады)
DD.11.1937-31.12.1937 Jeršakov, Filipp Afanasjevič (Komandir brigady / Командир бригады)
31.12.1937-DD.01.1938 Jeršakov, Filipp Afanasjevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.01.1938-DD.04.1938 ?, ? ( )
DD.04.1938-DD.07.1938 Čujkov, Vasilij Ivanovič (Komandir brigady / Командир бригады)
DD.07.1938-26.07.1938 Čujkov, Vasilij Ivanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1929-DD.06.1930 Sokolovskij, Vasilij Danilovič ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.1935-DD.MM.1938 Pokrovskij, Alexandr Petrovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/5-strelecky-sbor-1922-1938-t58395#527736Verze : 6
MOD