Main Menu
User Menu

9. střelecký sbor [1922-1941]

9th Rifle Corps / 9-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
9. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
9-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
9. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
13.05.1941
Nástupce:
Successor:
9. zvláštní střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-13.05.1941 Severokavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.01.1923 Groznyj
DD.01.1923-DD.08.1925 Vladikavkaz
DD.08.1925-DD.05.1932 Novočerkassk, ? /
DD.05.1932-13.05.1941 Krasnodar

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.MM.1924 Bělov, Ivan Panfilovič
DD.MM.1924-DD.MM.1927 Smolin, Ivan Ivanovič
DD.MM.1927-DD.MM.1929 Kovťuch, Jepifan Jovvič
DD.MM.1929-DD.MM.1930 Vasilenko, Matvěj Ivanovič
DD.MM.1930-DD.05.1931 Bachtin, Alexandr Nikolajevič
DD.05.1931-03.05.1932 Vostrecov, Stěpan Stěpanovič
03.05.1932-20.11.1935 Kovaljov, Michail Prokofjevič
20.11.1935-DD.06.1936 Kovaljov, Michail Prokofjevič (divizní velitel)
DD.06.1936-19.04.1937 Kutatěladze, Georgij Nikolajevič (divizní velitel)
19.04.1937-DD.12.1937 Kačalov, Vladimir Jakovlevič (divizní velitel)
DD.12.1937-04.11.1939 Prosťakov, Ignatij Vasiljevič (brigádní velitel)
04.11.1939-04.06.1940 Prosťakov, Ignatij Vasiljevič (divizní velitel)
04.06.1940-DD.11.1940 Prosťakov, Ignatij Vasiljevič (generálmajor)
DD.11.1940-13.05.1941 ?
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.07.1940-DD.MM.1941 106. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
URL : https://www.valka.cz/9-strelecky-sbor-1922-1941-t58392#496665Verze : 2
MOD