Main Menu
User Menu

8. střelecký sbor [1922-1938]

8th Rifle Corps / 8-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
8. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
8-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
8. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1938
Nástupce:
Successor:
Žitomirská armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-26.07.1938 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-00.10.1925 Poltava
00.10.1925-26.07.1938 Žitomir
Velitel:
Commander:
30.12.1922-00.08.1923 Černyšev, Viktor Nikolajevič
00.08.1923-00.01.1928 Garkavyj, Ilja Ivanovič
00.01.1928-00.10.1929 Grjaznov, Ivan Kensorionovič
00.10.1929-00.05.1930 Bogomjagkov, Stěpan Nikolajevič
00.05.1930-00.11.1930 Urickij, Semjon Pětrovič
00.11.1930-00.02.1931 Bogomjagkov, Stěpan Nikolajevič
00.02.1931-20.11.1935 Antoňuk, Maxim Antonovič
20.11.1935-00.06.1937 Antoňuk, Maxim Antonovič (sborový velitel)
00.06.1937-00.08.1937 Gerasiměnko, Vasilij Filippovič (plukovník)
00.08.1937-26.07.1938 Gerasiměnko, Vasilij Filippovič (brigádní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.05.1935-21.05.1936 2. turkestánská střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/8-strelecky-sbor-1922-1938-t58390#497348Verze : 0
MOD