Main Menu
User Menu

16. střelecký sbor [1939-1941]

16th Rifle Corps / 16-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
16. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
16-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1939-15.09.1939 Minská armádní skupina
15.09.1939-31.07.1941 11. armáda
31.07.1941-14.08.1941 Novgorodská operační skupina
Dislokace:
Deployed:
15.01.1939-15.09.1939 Minsk, ? /
15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.01.1939-DD.02.1939 Korobkov, Alexandr Andrejevič (Komandir brigady / Командир бригады)
DD.02.1939-04.06.1940 Korobkov, Alexandr Andrejevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
04.06.1940-17.01.1941 Korobkov, Alexandr Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.01.1941-14.08.1941 Ivanov, Michail Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-DD.07.1941 5. střelecká divize
DD.06.1941-10.07.1941 33. střelecká divize
DD.07.1941-DD.08.1941 237. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Bělorusskij Krasnoznaměnnyj vojennyj okrug. Red. A. K. Suljanov - V. D. Alexejenko - S. J. Baulin. 2-je izdanije, Moskva, Vojenizdat 1983.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
URL : https://www.valka.cz/16-strelecky-sbor-1939-1941-t58359#564883Verze : 1
MOD