Main Menu
User Menu

14. střelecký sbor [1922-1941]

14th Rifle Corps / 14-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
14. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
14-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
14. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-16.01.1940 Charkovský vojenský okruh
16.01.1940-13.03.1940 8. armáda
13.03.1940-01.04.1940 Charkovský vojenský okruh
01.04.1940-13.06.1941 Oděský vojenský okruh
13.06.1941-06.07.1941 9. armáda
06.07.1941-19.07.1941 Přímorská skupina
19.07.1941-DD.08.1941 Přímorská armáda
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.06.1934 Kyjev, ? /
DD.06.1934-DD.01.1940 Charkov, ? /
DD.01.1940-DD.03.1940 východoevropské válčiště
DD.03.1940-01.04.1940 Charkov, ? /
01.04.1940-07.07.1940 Simferopol, ? /
07.07.1940-22.06.1941 Bolgrad
22.06.1941-DD.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.09.1923
DD.09.1923-24.11.1923 Jakir, Jona Emmanuilovič
24.11.1923-31.03.1924 Kaširin, Nikolaj Dmitrijevič
31.03.1924-08.07.1924 Pauka, Ivan Christianovič
08.07.1924-DD.MM.1929 Dubovoj, Ivan Naumovič
DD.MM.1929-DD.05.1930 Levičev, Vasilij Nikolajevič
DD.05.1930-DD.07.1931 Garkavyj, Ilja Ivanovič
DD.07.1931-DD.01.1932 Putna, Vitovt Kazimirovič
DD.05.1935-20.11.1935 Kvjatěk, Kazimir Francevič
20.11.1935-DD.08.1936 Kvjatěk, Kazimir Francevič (divizní velitel)
00.08.1939-04.06.1940 Voroncov, Vasilij Grigorjevič (divizní velitel)
04.06.1940-DD.04.1941 Voroncov, Vasilij Grigorjevič (generálmajor)
DD.04.1941-DD.08.1941 Jegorov, Daniil Grigorjevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/14-strelecky-sbor-1922-1941-t58355#528102Verze : 1
MOD