Main Menu
User Menu

13. střelecký sbor [1922-1935]

13th Rifle Corps

13-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
13. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
13-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
13. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
17.05.1935
Nástupce:
Successor:
Uralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-04.06.1926 Turkestánský front
04.06.1926-00.09.1927 Středoasijský vojenský okruh
00.09.1927-17.05.1935 Povolžský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-00.10.1926 Novaja Buchara, ?
00.10.1926-00.09.1927 Samarkand, ? /
00.09.1927-00.00.1931 Kazaň, ? /
00.00.1931-17.05.1935 Sverdlovsk, ? /

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.05.1924 Lisovskij, Nikolaj Vasiljevič ( )
DD.05.1924-DD.11.1925 Feďko, Ivan Fjodorovič ( )
DD.11.1925-DD.MM.1930 Lepin, Eduard Davidovič ( )
DD.MM.1930-DD.02.1933 Primakov, Vitalij Markovič ( )
DD.02.1933-DD.MM.1934 Urickij, Semjon Petrovič ( )
DD.MM.1934-17.05.1935 Sazontov, Andrej Jakovlevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/13-strelecky-sbor-1922-1935-t58353#497353Verze : 4
MOD