Main Menu
User Menu

11. střelecký sbor [1922-1941]

11th Rifle Corps / 11-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
11. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
11-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
11. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-01.02.1924 Petrohradský vojenský okruh
01.02.1924-DD.10.1925 Leningradský vojenský okruh
DD.10.1925-02.10.1926 Západní vojenský okruh
02.10.1926-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
26.07.1938-DD.09.1939 Běloruský zvláštní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.11.1923 Staraja Russa, ?
DD.11.1923-01.02.1924 Petrohrad, ?
01.02.1924-DD.10.1925 Leningrad, ?
DD.10.1925-DD.MM.1939 Smolensk, ? /

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.09.1926 Bljumberg, Žan Karlovič
DD.09.1926-DD.03.1928 Velikanov, Michail Dmitrijevič
DD.03.1928-DD.01.1930 Sangurskij, Michail Vladimirovič
DD.01.1930-20.11.1935 Kovťuch, Jepifan Jovič
20.11.1935-DD.06.1936 Kovťuch, Jepifan Jovič (sborový velitel)
DD.06.1936-04.03.1938 Nikitin, Semjon Vasiljevič (divizní velitel)
04.03.1938-04.11.1939 Šumilov, Michail Stěpanovič (brigádní velitel)
04.11.1939-04.06.1940 Šumilov, Michail Stěpanovič (divizní velitel)
04.06.1940-DD.08.1941 Šumilov, Michail Stěpanovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1923-DD.09.1939 29. střelecká divize
02.10.1939-DD.MM.RRRR 64. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Centralnyj Gosudarstvennyj archiv Sovětskoj Armii. Putěvoditěl. T. 1. Minneapolis 1993.
URL : https://www.valka.cz/11-strelecky-sbor-1922-1941-t58350#564846Verze : 12
MOD